Birželio 16d. Sekmadienis

Namai "prausiasi" patys

2012 Spalio 9d.
Peržiūrų skaičius: 33836
Namai "prausiasi" patys

Lekiame, skubame ir vis mažiau laiko skiriame namų priežiūrai, o norisi, kad jie būtų švarūs ir kvapnūs. Šiuolaikinės technologijos padeda sumažinti mūsų laiko sąnaudas, skiriamas namų priežiūrai, iki minimumo.

Nėra dulkių – nėra problemų

Dulkės, purvas, įvairių skysčių dėmės tikrai nepuošia nė vienų namų. Stengiamės daryti viską, kad jų išvengtume, bet nori nenori vis tiek laikui bėgant sukaupiame nemažą jų "kolekciją". Specialistai daro viską, kad šiuolaikiniam žmogui reikėtų kuo mažiau šveisti savo namus, o jie vis tiek atrodytų puikiai. Viena iš išeičių – specialios plėvelės ir impregnatoriai, palengvinantys namų ruošos darbus.

Langai – namų akys...

... ir visi norime, kad jos būtų išraiškingos. Tam svarbiausia jų švara. Ne viena firma siūlo apsaugines langų ir kitų stiklo paviršių plėveles nuo smūgių, t. y., kad dūžtantis stiklas nieko nesužeistų. Jos gali padidinti stiklo atsparumą net iki 20 kartų. Panašios plėvelės saugo namus nuo UV spindulių – nebelieka pavojaus, kad išbluks parketas ar baldai. Apsauginiu principu veikia ir švaros misiją atliekančios plėvelės.

Vienas iš variantų, kaip galima ilgam išsaugoti švarius langus, yra speciali danga. Tai skystos konsistencijos stiklo danga, pagaminta alkoholio pagrindu bei apdorota specialia technologija. Šiuo skysčiu padengus langus, ant jų susidaro plona plėvelė, neleidžianti susikaupti purvui, dulkėms ir kitiems nešvarumams bei sumažinanti rasojimą. Stiklą užtenka retkarčiais nuplauti vandeniu nenaudojant jokių cheminių valiklių.

Tokia plėvelė tiks ne tik langams, bet ir veidrodžiams, stiklinėms sekcijų ar spintelių durims. Danga tarnaus apie 2–3 metus. Kadangi jos pakuotės būna iki 5 000 mililitrų talpos, o vienam padengimui užtenka nuo 10 iki 15 ml vienam kvadratiniam metrui, vienos pakuotės užteks ilgesniam laikui ir pasibaigus efektui galėsite padengti stiklą iš naujo.

Dar vienas sprendimas, galintis apsaugoti bet kokį stiklinį paviršių ne tik nuo purvo, bet ir nuo žalingo aplinkos poveikio, erozijos, cheminių procesų ir fizinės žalos, – polimerinė stiklo danga. Tai skaidri plėvelė, kuria padengus bet kokį stiklinį daiktą, jis tampa atsparus įvairiems teršalams ir cheminiam poveikiui. Langus pakaks išvalyti kas 2–3 metus, o ir pats valymo procesas bus lengvesnis, rezultatai stebins kokybe. Tokios plėvelės tarnauja ilgiau nei dešimtmetį.

Tokia danga galite padengti ne tik langus, bet ir dušo kabinos, automobilio stiklus, kavos staliuką ar kitus smulkius stiklo dirbinius. Danga atspari aukštai temperatūrai, tad ji gali būti dedama tiek išorinėje, tiek vidinėje pastato pusėje.

Šią dangą galima padengti ant jau pagamintų ir naudotų stiklo gaminių, taip juos atnaujinsite ir apsaugosite. Tačiau didžiausias efektyvumas ir nauda pasiekiama į polimerinės dangos "marškinėlius" įvelkant naujus daiktus.

Polimerinę dangą galima įsigyti tiesiai iš gamintojų. Jie pasirūpins ir jūsų pageidaujamo stiklinio daikto padengimu. Vieno kvadratinio metro kaina siekia apie 100 litų.

Švarios grindys

Panašiai kaip langus, nuo purvo galima apsaugoti ir grindis. Jei jų pagrindas – medis ar akmuo, jas gali apsaugoti danga, pagaminta vandeniniu pagrindu, skirta skysčius sugeriantiems paviršiams impregnuoti.

Impregnuotas paviršius taps lengvai valomas, atsparus įvairių mikroorganizmų atsiradimui, UV spindulių poveikiui. Medžiaga neleis prikibti purvui, be to, ji nedirgina odos, negadina paviršiaus, leidžia jam "kvėpuoti". Natūralaus medžio, mineraliniai, neglazūruoti, betono, marmuro, akmens paviršiai lengvai padengiami teptuku ar purškiant, greitai džiūsta.

Jei ruošiatės apsaugoti grindis, atsiminkite, jog medžiaga bus veiksminga nuo 1 iki 3 metų, priklausomai nuo judėjimo intensyvumo. Paviršiai, neskirti vaikščioti (spintelių, stalų dangčiai, durelės ar pan.), purvui atsparūs išlieka apie 5–10 metų.

Vienam kvadratiniam metrui padengti reikės apie 100 mililitrų specialios medžiagos.

Medžiaginių paviršių apsauga

Padengti jau minėta valančia plėvele galima ne tik medį ar stiklą, bet ir tekstilę. Jai skirta danga taip pat, kaip ir grindų, pagaminta vandens pagrindu. Ji "atstumia" purvą, apsaugo nuo kavos, vyno ir panašių dėmių – skysčiai ne susigeria, o nubėga. Medžiagos paviršius nė kiek nepasikeičia, joks diskomfortas liečiant ją nejaučiamas.

Impregnuotų medžiagų priežiūra nėra išskirtinė: jas galima plauti skalbyklėje ar rankomis. Svarbu, kad vandens temperatūra nebūtų aukštesnė nei 40ºC. Patartina rinktis skalbimo priemones, kuriose nėra tenzitų – augalinės kilmės medžiagų, nekenkiančių žmogaus organizmui, turinčių geras dezinfekcines savybes, bet galinčių sugadinti apsauginę plėvelę.

Tokius impregnatorius galima naudoti ne tik baldams, bet ir aprangai, įvairiems odos, kailio dirbiniams apsaugoti. Skalbiant tinkamoje temperatūroje, danga atlaikys 15–20 skalbimų. Priklausomai nuo medžiagos sugeriamumo lygio, reikės rinktis tam tikrą impregnuojančios medžiagos kiekį. Jos sąnaudos gali svyruoti nuo 10 iki 100 ml/m².

Visų trijų minėtų produktų 100 mililitrų talpos pakuotės kainuoja apie 100–150 litų. Jų galima užsisakyti tiesiogiai iš gamintojų arba ieškoti didžiuosiuose statybinių medžiagų prekybos centruose.

Siurblys-robotas

Kiekvienos šeimininkės svajonė – namai, kurie išsisiurbia patys. Galima sakyti, jog tas laikas jau atėjo. Keletas garsių pardavėjų jau siūlo siurblius-robotukus, kurie, naudodami "protingą" navigacinę sistemą, išsiurbia visas grindis beveik be jokio žmogaus įsikišimo. Vienintelis šeimininko darbas – įnešti siurblį į patalpą, kurią reikia išvalyti, ir paspausti įjungimo mygtuką. Siurblys palįs po lovomis, spintomis ar stalais – jis neaukštas, kompaktiškų matmenų.

Tokie siurbliai naudoja specialų algoritmą, pagal kurį nustatomas valymo kelias, užtikrinantis didžiausią namų tvarkymo efektyvumą. Jie juda įvairiomis trajektorijomis – spirališkai ir tiesėmis. Ultragarso bangų dėka siurbliai orientuojasi aplinkoje, išmatuoja kambario plotį, ilgį, aptinka kliūtis kelyje.

Robotukus "maitina" specialūs akumuliatoriai, veikiantys nuo 60 iki 90 minučių. Įkrovimas trunka apie 2 valandas. Vienu įkrovimu paprastai siurbliai gali išvalyti iki 60 kvadratinių metrų siekiantį plotą. Taip pat yra modelių, kurie savarankiškai susiranda kroviklius, integruotus tam tikroje namų vietoje, ir patys pasikrauna bei baigia siurbti patalpą, jei to nespėjo padaryti, tad neprireiks jokio jūsų įsikišimo.

Sumanusis siurblys kainuoja apie 5 000 litų. Tiesa, yra gamintojų, siūlančių siurblį-robotuką įsigyti už bene penkis kartus mažesnę kainą. Tokie siurbliai taip pat atlieka savo darbą, bet siurbimo kokybė skiriasi.

Savaime išsivalantis siurblys?

Tikriausiai tuo jau nieko nenustebinsime – jei siurblys gali pats vienas išsiurbti namus, vadinasi, išsivalyti pats taip pat sugeba. Dulkių siurblio filtro keitimo procesas tikrai nė vieno nežavi. Šiuo atveju nereikės ne tik rūpintis jų valymu, bet ir filtrus užteks keisti kas porą metų.

Tokiame siurblyje dulkės surenkamos ne maišelyje, o integruotame novatoriškame dulkių konteineryje, o tada oras išvalomas hepa filtru, sulaikančiu visus alergenus. Darbo metu veikia vienas iš šių filtrų, kitas – rezervinis. Užsiteršus vienam filtrui tereikia juos sukeisti vietomis. Įjungus siurblį užterštas filtras išvalomas automatiškai, o dulkės iškratomos iš jas "surenkančio" konteinerio. Tiesioginio kontakto su dulkėmis nėra, tad pavojus "pasigauti" alergenų – minimalus.

Valykla namuose

Viena iš didžiųjų buitinės technikos gamintojų neseniai pristatė drabužių "atnaujintuvą". Jis naudingas tuomet, kai jums staiga ir netikėtai prireikia gaiviai kvepiančio, švariai atrodančio drabužio, kuris nėra išteptas ar purvinas, bet tiesiog praradęs pirminę išvaizdą.

Naudotis drabužių "gaivintuvu" paprasta – "atnaujinimo" reikalaujantis drabužis kabinamas ant pakabos, dedamas į "gaivintuvą" ir paliekamas ten 30 minučių, prieš tai ten įdėjus stiklinę vandens. Naudojant garus drabužis bus išlygintas ir atrodys lyg ką tik parsineštas iš parduotuvės.

Šiam prietaisui tinka bet kokie audiniai, išskyrus kailinius ar odinius. Kadangi produkte įmontuotos modernios "šeštojo pojūčio" ir kitos technologijos, jis pats, atsižvelgdamas į audinio struktūrą, parinks tinkamą vandens kiekį ir valymo programos trukmę. Tad viskas, kuo jums reikės pasirūpinti, tai drabužio pakabinimas ir prietaiso įjungimas.

Priklausomai nuo funkcijų kiekio ir prietaiso matmenų, jo kaina svyruoja nuo 600 iki 1300 litų. Geriausi modeliai turi integruotas šeštojo pojūčio, vandens lygio nustatymo ir kitas automatines programas, o pigesnieji modeliai ne tik yra mažesnio dydžio, bet ir reikalauja šiek tiek pasukti smegenis: atsižvelgti į drabužio medžiagą ir pan.

"Protingas" oro valytuvas

Vis daugiau laiko praleidžiant uždarose patalpose, svarbu, kad oras jose būtų itin švarus ir gaivus. Su tuo puikiai susidoroja įvairūs oro drėkintuvai ir valytuvai. Pastarieji gali būti itin "protingi" ir pasirūpinti ne tik kambario oru, jo gyventojų ar darbuotojų sveikata, bet ir patys savimi. Oro valytuvai filtruoja dulkes, žiedadulkes, bakterijas, dulkių erkutes ir kitus alergenus. Per pusę valandos įmanoma sunaikinti iki 99 procentų mikroorganizmų. Įvairius kvapus visiškai galima neutralizuoti per valandą.

Tam, kad kambarių oras būtų itin švarus ir sveikas, oro valytuvų paviršiai dažnai padengiami sidabro jonais, kurie filtruoja bakterijas, ir iš jų į patalpas patenka šviežias oras. Tai naudinga žmonėms, sergantiems lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis.

Atsižvelgdami į oro užterštumą ar triukšmo lygį, oro valytuvai nustato reikiamą režimą, atitinkantį užterštumo lygį. Pavyzdžiui, kuo didesnis triukšmas patalpoje, tuo stipresniu režimu veiks valytuvas – didelį triukšmą jis "suvokia" kaip didelį žmonių kiekį kambaryje.

"Protingieji" oro valytuvai veikia įjungti į tinklą arba akumuliatorių dėka. Atitinkamai pirmiesiems reikia itin nedaug priežiūros, o antruosius retkarčiais reikia įkrauti. Geri oro valytuvai kainuoja ne mažiau kaip 1 000 litų.

Kova už gryną orą

Norint, kad namuose būtų švarus oras, nebūtina pirkti valytuvą, užteks įsigyti kokybišką gartraukį. Jis ne tik surinks nemalonius kvapus iš aplinkos, bet ir išgrynins patalpų orą.

Rinkdamiesi gartraukį, pirmiausia atkreipkite dėmesį į jo našumą, t. y., kiek kubinių metrų oro jis ištraukia per valandą. Dažniausiai šis skaičius svyruoja apie 300–700 m³/h, nors yra modelių, siekiančių ir 1 000 m³.  Modernių modelių darbą galima reguliuoti nuotoliniu pulteliu, tad jums net nereikės pakilti nuo sofos, kad jis pradėtų dirbti savo darbą. Bet tai tikrai ne išradėjų sumanumo riba – naujos kartos gaminiai pasižymi daug didesniais "sugebėjimais". Dauguma jų dirba automatiniu režimu: jų aukštis reguliuojasi savaime, priklausomai nuo oro užterštumo, kai kurie modeliai turi infraraudonųjų spindulių jutiklius, reaguojančius į garų padaugėjimą ore, ar ultragarso jutiklius, kurie reaguoja į viryklės įjungimą ar išjungimą ir, priklausomai nuo jos naudojimo intensyvumo, "reguliuoja" savo galią, o baigus darbą, patys išsijungia.

Tiesa, tokie gartraukiai kainuoja daugiau nei 1 000 litų. Kita vertus, tai gera investicija ne tik kuriant švarius namus, bet ir tausojant savo sveikatą.


AUTORIUS: Indrė Vėlavičiūtė

Išmanieji roletai ir žaliuzės – inovatyvūs namai

Išmanieji roletai ir žaliuzės – inovatyvūs namai

Modernu, išmanu bei paprasta – taip būtų galima apibūdinti vis labiau populiarėjančius elektroninius roletų ir žaliuzių valdymo būdus. Spartėjant gyvenimo tempui bei augant visuomenės poreikiams, natūraliai kyla mintys, kaip kasdieninius...


Plastikinių langų priežiūra

Plastikinių langų priežiūra

Šios priemonės turėtų jums padėti išvengti drėgmės kaupimosi patalpose ir užkirsti kelią jos sukeliamoms neigiamoms pasekmėms: – kiekvieną patalpą vėdinkite 3–4 kartus per dieną po 15 min. ir kiekvieną rytą 20–30 min. (ypač...


Aliuminio langai ir durys – nuo šiol ir privačioms valdoms

Aliuminio langai ir durys – nuo šiol ir privačioms valdoms

Besistatantiems namus, ko gero, jau nebekyla klausimų, kodėl verta statytis būtent naujos kartos „pasyvų“ namą. Juk visi norime gyventi namuose, kuriuose būtų šilta ir jauku, ramybės nedrumstų išorinio pasaulio triukšmas ir orų kaita....


Stiklo paketo apsauginės savybės

Stiklo paketo apsauginės savybės

Įprastas šiuolaikinės statybos akcentas – daug stiklo. Neišvengiamai svarbu tampa stiklo ar stiklo paketo apsauginės savybės. Apsisaugoti tenka ir nuo įsilaužimų ir nuo stiklo šukių. Stiklo paketuose, saugumui pagerinti ar užtikrinti...


Kodėl rasoja angokraščiai

Kodėl rasoja angokraščiai

Šiandiena didžioji dauguma pastatų susiduria su mikroklimato problemomis. Siekiant mažinti sąnaudas skirtas šildymui didėja reikalavimai pastatų apšildymui. Langai ir durys sudaro ženklią dalį pastato fasado ploto, tad jų įtaka energijos taupymui...


Mediniai langai ar plastikiniai – kaip išsirinkti?

Mediniai langai ar plastikiniai – kaip išsirinkti?

Kokybiški ir patvarūs langai – svarbus rodiklis, siekiant užtikrinti geras statinio izoliacines ypatybes. Tai tampa ypač aktualu nuolat kylant šildymo kainoms, kai būsto šiluminiai nuostoliai pajuntami finansiškai. Todėl užsakovas,...


Langų tarpinės

Langų tarpinės

Keturios auksinės taisyklės, kaip nusipirkti tinkamą tarpinę ir naudingi patarimai kaip ją priklijuoti, kad tarnautų kuo ilgiau. Žiema jau ne už kalnų. O sena lietuvių liaudies patarlė byloja "ruošk roges vasarą...". Jei pas jus langai...


Klausiate – atsakome. Kodėl rasoja plastikiniai langai?

Klausiate – atsakome. Kodėl rasoja plastikiniai langai?

Plastikiniai langai rasoti gali dėl prasto jų projektavimo ar montavimo. Drėgmės atsiradimui įtakos turi ir netinkamas patalpos temperatūrų skirtumas bei oro judėjimas. Taip sako Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Gaminių kontrolės...


SUMEDA, UAB
SUMEDA, UAB

Medinių ir plastikinių langų sistemos. UAB „Sumeda“- saugesnė, gražesnė, patogesnė ir šilumos taupymo aspektu efektyvesnė aplinka!

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka: Roletai Kaune, Žaliuzės Kaune, Roletai diena naktis Kaune.

Raidenis, UAB
Raidenis, UAB

Langai, statybinės paslaugos, pastatų remontas

Nefas, UAB
Nefas, UAB

Langų remontas, langų remontų tarpinių keitimas, langų rankenos, sulūžo langas, stiklo paketų keitimas, langų reguliavimas, lango reguliavimas, langų taisymas

Skrema, UAB
Skrema, UAB

Mediniai langai, slenkančios sistemos, plastiko langai REHAU, stogo langai

Apertura, UAB
Apertura, UAB

LLumar gali patobulinti bet kurios stiklo konstrukcijos savybes, leidžia sutaupyti energijos, padidina naudotojų komfortą ir saugumą, suteikia pastatui naujus dizaino akcentus

Egreda, UAB
Egreda, UAB

Plastikiniai langai, stiklo paketai, lauko ir vidaus durys, stogo langai

AKMETA, VšĮ
AKMETA, VšĮ

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Megamas, UAB
Megamas, UAB

Natūralaus medžio langai, vidaus ir lauko durys, terasų sistemos, gamyba, montavimas

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Stogų dangos, medžiagos. Metalo gaminiai, dirbiniai ir konstrukcijos

TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST
TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST

"TIKS langai" - "Greiti kaip Jūsų norai

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai