Birželio 16d. Sekmadienis

Kolekciją priglaus tik prijaukinta erdvė

Peržiūrų skaičius: 55460
Kolekciją priglaus tik prijaukinta erdvė

Kolekcionuoti nėra sunku – juk tai pomėgis. Daug kebliau įkurdinti kolekciją taip, kad ji puoštų interjerą. Be to, kolekcininkas savo lobiu nori ir pats grožėtis, ir padaryti įspūdį smalsiems svečiams. Surinktiems daiktams laikyti galima nusipirkti specialių vitrinų. Tačiau ar tada butas neprimins muziejaus? O ir pastatyti jas dažnai nėra vietos. Pasižvalgius po namus išeitį nesunku rasti. Juolab kad kiekvieną erdvę galima prijaukinti ir pritaikyti savo reikmėms.

Išdėstymo menas

Kaip alternatyva gremėzdiškoms vitrinoms – nedidelės dėžės, lentynos, stendai. Kad kolekcija gražiai atrodytų, labai svarbu ją išdėstyti tam tikru būdu. Pavyzdžiui, mineralų rinkinį, kriaukles galima sudėti į apšviestą, staliuką primenančią dėžę, o surinktus alavinius kareivėlius, metalo dirbinius, senovinių vaistinės indų kolekciją geriau demonstruoti vertikalioje vitrinoje. Drugių kolekcijos, medaliai, monetos, senoviniai laikrodžiai dažnai dedami į įstiklintas plokščiu dugnu dėžes. Jos kabinamos ant sienos. Graviūrų kolekcijoms labai tinka kilnojamosios plokštės.
Senovinių alavinių gaminių – puodelių, skardinaičių – kolekciją galima sudėti į nedidelę spintelę, nudažytą ryškia spalva. Tokiai be durų spintelei visur atsiras vietos: valgomajame ji derės su porcelianu, krištolu ir senoviniu servizu, o virtuvėje ji gražiai atrodys greta prieskonių dėžučių. Jei ryškios spalvos spintelė netinka prie kitų baldų, ją galima padaryti iš nedažyto, vaškuoto ar lakuoto medžio. Tada lentynos prie rėmų prikalamos dekoratyvinėmis vinimis su varinėmis arba žalvarinėmis plokščiomis galvutėmis.

Interjero dalis

Daugelyje butų pasitaiko nekaip atrodančių atraminių stulpų, kanalizacijos vamzdžių apkalų, dūmtakių, užkaltų durų angų. Pasukus galvą randama išeitis, kaip visa tai panaudoti. Vienas iš būdų, ypač priimtinas kolekcininkams, – įsirengti vitrinas ir jose įkurdinti savo lobį. Tokios vitrinos bus ne atskira buto detalė, o namų interjero sudėtinė dalis.
Nišoje galima įrengti vitriną: padaryti lentynas. Sieną, kurioje yra niša, galima drapiruoti šilku. Jo spalva turi derėti su demonstruojamais kolekcijos daiktais.
Kai name yra nereikalingos durys, jas galima išimti ir vietoj jų įrengti iš abiejų pusių matomą vitriną. Toks variantas labai tinka, jei niša yra tarp koridoriaus ir kambario arba tarp valgomojo ir poilsio kampelio. Tuomet abi pusės įrengiamos vienodai. Vitrinos vidus bus matomas iš kiekvienos pusės, ir abiejų kambarių gilumos vaizdas bus gražus.
Dailiems niekučiams demonstruoti medines lentynas galima pakeisti veidrodinio stiklo. Tada geriausia užpakalinę nišos sieną ir šonines sienas apkalti audeklu aptraukta fanera. Jei skydai, dengiantys viršutinę ir apatinę nišos dalis, yra lygiai su siena, juos galima apklijuoti tokiais pat kaip kambario apmušalais. Jeigu sienos nišos yra didelės, pavyzdžiui, iš abiejų židinio pusių, čia tiks atviros spintelės. Į jų lentynas kolekcininkas sudės savo surinktus daiktus.

Kolekcijos apšvietimas

Kolekciją ypač svarbu gerai apšviesti. Skaidrūs daiktai gražiausiai atrodo natūralioje šviesoje. Dienos šviesa tarsi pabrėžia stiklinių vazų, butelių ir kitų stiklo dirbinių natūralų grožį. Tačiau vakare tokią kolekciją reikia apšviesti. Lemputes galima įtaisyti kai kuriose demonstruojamuose daiktuose – vazose, ąsočiuose. Tada jie patys tampa improvizuoti šviestuvai.
Kai kriauklių ar mineralų kolekcija dedama į dėžę, primenančią žemą staliuką, ją taip pat reikia apšviesti. Mineralai ar kriauklės išdėliojami ant apšviečiamo iš apačios matinio stiklo, o iš viršaus uždengiami skaidriu stiklu. Matinis stiklas dedamas ant gembių, o skaidrus įtaisomas į išdrožas. Liuminescencinės lempos įtaisomos dėžės dugne, laidai su įmova prakišami pro dėžės kampe padarytą skylę.
Nedideli renkami daiktai – alaviniai kareivėliai, automobilių modeliai ir kt. – paprastai sustatomi į atvirą vitriną. Tokią kolekciją reikia gerai apšviesti. Kaip fonas itin tinka matinis stiklas. Jį iš užpakalinės pusės gali laikyti nedidelės plokščios juostelės, prikaltos prie rėmų vertikalių sienelių. Matinis stiklas tvirtinamas už vitrinos lentynų. Tarp stiklo ir sienos paliekama 10 cm erdvė liuminescencinėms lempoms.
Sienas apklijuoti tapetais ar tiesiog nudažyti?

Sienas apklijuoti tapetais ar tiesiog nudažyti?

Norint greitai ir pigiai pakeisti interjerą, pakanka prie sienų priklijuoti naujus tapetus. Atrodo, belieka tik įsigyti popierinių, vinilinių, stiklo pluošto tekstilinių ar kitos rūšies tapetų, ir visos problemos išspręstos... Tačiau to dažnai...


Susipažinkime su skirtingomis tapetų rūšimis

Susipažinkime su skirtingomis tapetų rūšimis

Susipažinkime su skirtingomis tapetų rūšimis. Flizelinas - celiuliozės pluošto masė ir tekstilės pluoštas, surištas rišamąja medžiaga. Šis audinys sutvirtintas akrilu, pigmentai suteikia nepermatomumą. Specialios priemaišos suteikia stiprumo bei...


Kaip įrengti darbo vietą vaikų kambaryje?

Kaip įrengti darbo vietą vaikų kambaryje?

Atėjo rugsėjis ir kartu nauji mokslo metai! Šį laikotarpį kiekvienas atsimena savaip, bet kiekvienam iš mūsų atmintyje likę neišblėstantys mokyklos laikų prisiminimai... Mokykloje praleistą laiką mes įvertiname ir su nostalgija prisimename tiktai...


Pirmoji pasaulyje darbo vieta, specialiai sukurta nešiojamų kompiuterių vartotojams

Pirmoji pasaulyje darbo vieta, specialiai sukurta nešiojamų kompiuterių vartotojams

Nešiojami kompiuteriai mažėja ir darosi galingesni kasdien. “Planšetės” jau tapo praktiška pilnaverte darbo ir bendravimo priemone. Net ir telefonas tapo patikimu ne vien bendravimo, bet ir darbo įrankiu. IT veikiamos įtakos darbo...


Plisuotos žaliuzės

Plisuotos žaliuzės (1)

Plisuotos žaliuzės pritaikomos visų tipų langams, nes gali būti įvairių formų: kvadrato, trapecijos, rombo, sferos, įvairių formų trikampių, ir panašių geometrinių figūrų. Ypač gerai tinka arkos formos langams. Jos tvirtinamos horizontaliai ir...


Technistone plyteles ir plokštes Jūsų interjerui

Technistone plyteles ir plokštes Jūsų interjerui

Technistone dirbtinis akmuo (aglomeratas) gaminamas iš 90% natūralių žaliavų - granito dalelių, kvarcinio smėlio, sukepintų aukštos kokybės poliesterio dervomis ir spalvos pigmentais.


BRAZILIŠKOS BARCAMP SKALŪNO PLYTELĖS

BRAZILIŠKOS BARCAMP SKALŪNO PLYTELĖS

Išskirtinio grožio BARCAMP (Brazilija) juodos spalvos skalūno plytelės su pilkais tonais ir tipiška natūralaus skalūno tekstūra. BARCAMP gamintojas didžiausią dėmesį skiria gaminių kokybei, kas užtikrina aukščiausios klasės plytelių storio ir...


6 priežastys prie savo lovos pasistatyti komodą

6 priežastys prie savo lovos pasistatyti komodą

Neabejojame, kad kiekvienas savo namuose nori sutaupyti kaip įmanoma daugiau vietos. Tam nereikia per daug grūstis – pakanka savo turimą vietą išnaudoti protingai. Vienas iš tokių būdų – šalia lovos pasistatyti komodą arba netgi dvi, o...


Žario paminklai, UAB
Žario paminklai, UAB

Akmens stalviršiai, židinio apdailos, palangės, laiptai.
Tel. +370-61249657

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka: Roletai Kaune, Žaliuzės Kaune, Roletai diena naktis Kaune.

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Eurivila UAB
Eurivila UAB

UAB "Eurivila" pagrindinės veiklos sritys yra įvairių tipų žaliuzių gamyba, prekyba ir montavimas.eurivi

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Alfa metalas, MB
Alfa metalas, MB

Metalo tekinimo bei frezavimo darbai, suvirinimas, pjovimas, gręžimas ir sriegimas.

Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

baldai, gamyba

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai