Liepos 23d. Antradienis

Indukcinis apšvietimas - mažesnės elektros energijos ir aptarnavimo sąnaudos

2013 Spalio 24d.
Peržiūrų skaičius: 37566

Tai naujos kartos apšvietimo sprendimas, kuris padės Jums sumažinti elektros energijos sąnaudas, o lempos tarnaus ypatingai ilgai – iki 100 000 valandų! Nepriekaištingai apšvieskite sandėlius, gamyklas, prekybos centrų patalpas, gatves, tiltus, tunelius, stovėjimo aikšteles ir panašiai.

Penktadalis elektros energijos visame pasaulyje yra sunaudojama apšvietimui. Gatvių, pramonės įmonių ir prekybos objektų apšvietimui yra panaudojama didžioji dalis šios energijos.

Tokias dideles energijos sąnaudas lemia pasenusių šviesos šaltinių naudojimas. Kuriant aukštos kokybės šviesos šaltinius jau yra pasiekta didelė pažanga. Naujosios indukcinės lempos sunaudoja 2-3 ar net 10 kartų mažiau elektros energijos nei pagal senąsias technologijas pagaminti šviesos šaltiniai.

UAB „JML GROUP“, teikianti elektronikos komponentų didmeninės prekybos paslaugas ir kurianti apšvietimo šviesos diodais (LED) sprendimus, Lietuvos rinkai pristato alternatyvą gyvsidabrio, natrio ir metalo halidų lempoms – indukcinį apšvietimą. Bendrovė platina gerai žinomų visame pasaulyje ir patikimų gamintojų produkciją, kurios asortimentas ir kokybė atitinka šių dienų klientų lūkesčius.

Pasaulyje indukcinio apšvietimo sprendimai jau yra taikomi kelerius metus, tačiau jų panaudojimas nėra plačiai paplitęs. Indukcinių lempų puikios techninės charakteristikos paskatino bendrovę UAB „JML GROUP“ atvežti šiuos gaminius į Lietuvą. Naujieji indukcinio apšvietimo sprendimai – tai nauja kryptis bendrovės veikloje ir visoje Lietuvos rinkoje.

Užsienyje dažniausiai naujausios indukcinės lempos naudojamos įgyvendinant lauko ir vidaus apšvietimo projektus, kuriems svarbus nuolatinis šviesos šaltinis. Indukcinis apšvietimas puikiai tinka stipriam šviesos srautui sukurti.

Indukcinės lempos nepriekaištingai tarnauja apšviečiant logistikos sandėlius, gamyklų ir prekybos centrų patalpas, gatves, tiltus, tunelius, stadionus, orouostus, geležinkelius, automobilių stovėjimo aikšteles, architektūros, kraštovaizdžio objektus ir pan.

Indukcinę lempą sudaro trys pagrindinės dalys: pripildyta dujų stiklinė kolba su liuminoforu padengtu vidiniu paviršiumi, magnetinis žiedas su indukcine rite ir elektroninis balastas – aukšto dažnio srovės generatorius.

Lempose elektromagnetinė indukcija sužadina gyvsidabrio dujų išlydį, kuris skleidžia šviesos srautą. Naujųjų indukcinių lempų privalumai lyginant su tradiciniais šviesos šaltiniais yra šie:


Labai ilgas tarnavimo laikas

Indukcinėse lempose nėra galinčių nusidėvėti gijų. Lempos gali šviesti daugiau nei 100 tūkst. valandų. Galime palyginti: kaitrinės lemputės šviečia apie 1 tūkst. valandų, o Lietuvoje tradiciškai pramoninių objektų apšvietimui naudojamos metalo halidų lepos tarnauja apie 8 ar 10 tūkst. valandų.

Didelis energetinis taupumas

Skleisdamos tą patį šviesos kiekį indukcinės lempos sunaudoja 40 ar 50 proc. mažiau elektros energijos nei metalo halidų ar natrio dujų lempos.

Didelis šviesos kiekis

Šiuolaikinės technologijos leidžia pasiekti šviesumo efektyvumą nuo 80 lm/W iki 300 lm/W ir daugiau.

Šviesos srauto pastovumas

Daugiau nei 80 proc. šviesos srauto išlieka net ir po 60 tūkst. valandų naudojimo.

Šviesos srauto tolygumas

Priklausomai nuo modelio elektroninis balastas lempoms tiekia 190-250 kHz dažnio elektros srovę. Todėl indukcinių lempų skleidžiama šviesa yra visiškai tolygi. Esant tokiam apšvietimui yra labai patogu dirbti, nes akių nevargina lempos mirgėjimas.

Platus spalvos temperatūros spektras

Indukcinės lempos spinduliuoja „minkštą“ ir natūralią šviesą: nuo „šiltos“ baltos spalvos iki dienos šviesos. Šviesos temperatūros diapazonas yra 2700-6500K. Metalo halidų lempų temperatūrinis diapazonas yra žymiai siauresnis ir siekia tik 1700-1800 K.

Aukštas spalvų perteikimo indeksas

Indukcinių lempų spalvų perteikimo indeksas Ra yra didesnis nei 80, o kartais siekia net 97 (Ra=100 reiškia geriausią spalvų subalansavimą, prilygstantį saulės šviesai). Tradicinės lempos skleidžia oranžinio atspalvio šviesą,o jų indeksas Ra neviršija 30.

Šviesos srauto reguliavimo galimybė

Indukcinių lempų skleidžiamą šviesą galima sumažinti 70 proc. nuo maksimalaus šviesumo.

Įvairus maitinimo įtampų ir galingumų asortimentas

Indukcinės lempas galite pasirinkti pagal reikalingą maitinimo įtampą ~ 120V, 220V, 277V, 347V , o galingumą nuo 12 iki 400W.

Žemas harmoninis iškraipymas

Mažiau nei 5 proc.

Atsparumas momentiniams įjungimams ir išjungimams

Indukcinės lempos įsižiebia akimirksniu ir įjungimų skaičius yra neribojamas. Todėl šias lempas galima kartu naudoti su šviesos ir judesio davikliais. Pavyzdžiui, išjungta gyvsidabrio dujų lempa atvėsta per 15 min., o įjungta metalo halidų lempa tik per 15 min. pasiekia maksimalų pajėgumą.

Mažai kaistančios

Indukcinės lempos šviesdamos gali įkaisti tik iki 85 °C, o tradicinės lempos – net iki 250 °C.

Atsparumas dideliems aplinkos temperatūros svyravimams

Indukcinės lempos gali patikimai veikti nuo - 40 iki +50 ° C temperatūros aplinkoje.

Plačios pritaikymo galimybės

Tinka vidaus ir lauko apšvietimų projektams įgyvendinti.

Neteršia aplinkos

Indukcinėse lempose yra kur kas mažiau gyvsidabrio nei paprastose liuminescencinėse lempose. Gyvsidabris šiose lempose yra kietoje būsenoje, o dujomis virsta tik įjungus lempą. Todėl toks šviesos šaltinis žymiai mažiau teršia aplinką ir paprasčiau utilizuojamas. Įgyvendinat apšvietimo projektą, pradinė investicija į indukcines lempas gali būti beveik du kartus didesnė nei metalo halidų lempas. Tačiau reikia atsižvelgti į indukcinių lempų tarnavimo laiką – ~15 metų. Indukcinis apšvietimas gerokai sumažins elektros energijos ir eksploatacijos išlaidas. Jos ypač išauga nes reikia keisti perdegusias lempas, papildomai jas sandėliuoti, transportuoti ir pan.

 

Dėl apšvietimo projektų įgyvendinimo ar kitos informacijos prašome kreiptis į UAB „JML GROUP“.

Naugarduko g. 91-108, LT-03202, Vilnius, Lietuva
Tel.: (8 5) 213 3603, (8 700) 01760
Faksas: (8 5) 215 9198
El. paštas: info@jml-group.lt


Kaip sukurti šviesos žaismą

Kaip sukurti šviesos žaismą

Investuojant pinigus į būstą pageidautina pagalvoti, kiek dėmesio, lėšų reiktų skirti aplinkos apšvietimui. Rekomenduojame nepamiršti, kad šviesa – geros nuotaikos ir sveikatos šaltinis. Šiame straipsnyje pristatome idėjas, kurios padės...


Tebūnie šviesa... iš „NanoLight“ lemputės

Tebūnie šviesa... iš „NanoLight“ lemputės

Galbūt kai kas pasakytų: kaip negalima iš naujo išrasti dviračio, taip negalima dar kartą išrasti ir lemputės. Ar tikrai? Trys Toronto universiteto absolventai papurtytų galvą: jie teigia išradę naujo tipo lemputę, kurią pavadino...


Apšvietimas – svarbi interjero dalis

Apšvietimas – svarbi interjero dalis

Nuo tų laikų, kai Tomas Edisonas išrado pirmąją elektros lemputę praėjo dešimtys metų. Daugybė inžinierių, architektų ir dizainerių kiekvieną dieną dirba ieškodami naujų apšvietimo sprendimų, energiją taupančių šviesos šaltinių, originalių...


LED – didelė mažų produktų ateitis

LED – didelė mažų produktų ateitis

Jeigu mes domimės Šviesą Spinduliuojančių Diodų (toliau tekste LED, pagal priimtą sutrumpinimą iš anglų kalbos (Light Emitting Diodes) gamintojų informacija, naujai atrastos šių mažučių šviesos šaltinių savybės suteiks visiškai naujų galimybių...


Naujausios apšvietimo tendencijos

Naujausios apšvietimo tendencijos

Naujo būsto įrengime ar senesnio renovavime viena sudedamųjų ir svarbiausių interjero kūrimo dalių yra apšvietimas, kuriam teikiama vis daugiau reikšmės. Tinkamas šviesų įrengimas yra ne tik interjero detalė, bet ir gyvenimo kokybę namų...


Linijinės LED apšvietimo sistemos

Linijinės LED apšvietimo sistemos

Linijinės LED apšvietimo sistemos - puikus sprendimas interjero dizaineriams bei apšvietimo ekspertams, padėsiantis išspręsti ir įgyvendinti naujas idėjas. Tokias, kurių iki šiol dar nebuvo galima atlikti. Vis labiau pasaulyje populiarėjančios...


Išmanioji šviesa: svarbu ne ar veikia, o KAIP veikia

Išmanioji šviesa: svarbu ne ar veikia, o KAIP veikia

Tamsiuoju metų laiku, kuomet natūralios šviesos sumažėja, tampame itin priklausomi nuo dirbtinio apšvietimo. Nes jis leidžia pratęsti mūsų aktyvų gyvenimą tada, kai už lango stoja tamsa. Koks bus tas dirbtinis apšvietimas, tokios gyvenimo kokybės...


Manipuliacija apšvietimu, arba Ką daryti, kad biologinis laikrodis neužmigdytų žiemos miegu?

Manipuliacija apšvietimu, arba Ką daryti, kad biologinis laikrodis neužmigdytų žiemos miegu?

Sulig elektros lemputės išradimu ėmėme kryptingai judėti link 24 valandas per parą aktyvios visuomenės. Visgi rudenėjant dėl saulės šviesos stokos ir ilgėjančių vakarų nukenčia ne tik gyvenimo kokybė bei darbingumas, bet ir bendra savijauta. Tai...


Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Elektros idėjos, UAB
Elektros idėjos, UAB

Įmonė teikia elektros, žaibosaugos, apsaugos sistemų montavimo ir eksploatavimo paslaugas visoje Lietuvoje.

Gaudrė, UAB
Gaudrė, UAB

Mes – apšvietimo sistemų specialistai Gaudrė.

ELMO technologijos, UAB
ELMO technologijos, UAB

Šviestuvai didmeninė prekyba | Šviestuvai mažmeninė prekyba | Elmo light

Jovesa, UAB
Jovesa, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba vidaus ir lauko šviestuvais, apšvietimo projektavimas

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia